• Onlar konuşur AKP yapamaz

  AKP'nin seçim çalışmaları için hazırlanan afişlerde "yerli yolcu uçağımızı yapıyoruz" denilmesi akıllara 2011 seçimlerini getirdi.

  2011 seçimlerinde hazırlanan AKP afişlerinde "yerli uçağımız göklerde" denilmişti. Ancak Türkiye'nin şu an ürettiği bir uçak yok.

  onlar-konustu-akp-yapamadi Devamını oku...

 • Davutoğlu’nun kukla olduğu tescillendi

  CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, başkanlık sistemi konusunda Cumhurbaşkanlığı’ndan ve AKP’den gelen açıklamalara tepki gösterirken “Bu açıklamalarla Davutoğlu’nun kukla olduğu tescillenmiştir” dedi.

  Hamzaçebi, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, başkanlık sistemi üzerinde çalışma yürüttüklerini söylediğini anımsattı. Kalın’ın ardından AKP Sözcüsü Beşir Atalay’ın da “Başkanlık sistemi seçim beyannamemizin özünü oluşturacaktır” dediğini belirten Hamzaçebi, şunları kaydetti:

  basbakani-akp-genelbaskani-basbakan

  Devamını oku...
 • İşte Erdoğan'ın Suriye'de verdiği zarar

  CHP, Ak Parti’nin ve Erdoğan’ın, Müslüman Kardeşler’i iktidara getirebilmek için her yola başvurduğu Suriye ile Irak'taki krizlerin Türkiye’ye çok ağır bir fatura çıkardığını belirledierdoganin-suriyede-verdigi-zarar

 • SON ANKET: HALK ERDOĞAN'I BAŞKAN İSTEMİYOR

  Metropoll'ün son anketi Başkanlık Sistemini isteyenlerin oranında belirgin bir azamanın olduğu ortaya koydu. Yüzde 30 Başkanlık Sistemi için "olabilir" derken, AKP'ye oy verenlerin yüzde 50'si Başkanlık Sistemine hayır diyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmalarının Başkanlık Sistemi üzerine kurulacak olduğunun güçlü sinyalleri görüşmeye başlandı.

  Bir süredir gündemde tartışılan Başkanlık Sistemi’ni Erdoğan 30 ilde yapacağı mitinglerde anlatacak.

  baskanlik-sistemi

  Devamını oku...
 • Metin Feyvizoğlu : Türkiye'de Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir

  tayyiperdogan-bittiTÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenip, "Tayyip Erdoğan, dönemi İktidar partisi açısından da, Türkiye açısından da bitmiştir.

  Çünkü, sistem artık kaldırılamaz şekilde zorlanmış, 'Anayasayı rafa kaldırdık' cümleleri mevcut bütün siyasi partileri, kimini dıştan kimini içten kaynatmış ve en ağır tepkiler kimi yüksek sesle kimi kapalı kapılar ardında dile getirilir olmuştur. Türkiye'de anayasayı buzdolabına koymak hiç kimsenin haddi değildir. Anayasayı buzdolabına koyanı biz buzdolabına koyarız" dedi.

   

  Devamını oku...
 • AKP'li Metiner Konu Mit Trılarına Gelince Kızdı, Canlı Yayını Bıraktı Kaçtı

  Beyaz Tv'de yayınlanan Dinamit programına katılan AKP'li milletvekili Mehmet Metiner, canlı yayında konu MİT TIR'larına gelince stüdyoyu bıraktı kaçtı.

  mehmet-metiner

  Tartışma programlarındaki canlı yayın çıkışları ile tanınan ve son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan için “3 tane tabancam var ona dokunanı yakarım” sözleriyle gündeme gelen AKP İstanbul milletvekili Mehmet Metiner, bu kez stüdyodan kaçmasıyla gündeme oturdu.

  Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’deki bir programda MHP’li Cemal Enginyurt’un sözlerine kızan AKP Milletvekili Mehmet Metiner programı kaçar gibi bıraktı.

  GERGİN BİTTİ

  Latif Şimşek’in moderatörlüğünde ekranlara gelen program; AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesi yazarı Cem Küçük ve MHP’li Cemal Enginyurt katıldı. Karşılıklı atışmalarla geçen programda konu MİT TIR’larına gelince gerginlik başladı.

  KAÇAR GİBİ STÜDYOYU BIRAKTI

  MHP’li Cemal Enginyurt’un “Eski Mehmet Metiner olsaydı, MİT TIR’ları bir yere silah götürse en fazla tepkiyi gösteren o olurdu.” dedi. Enginyurt’un sözlerine kızan Mehmet Metiner, “Ben ayrılıyorum. Türkiye’nin toplumsal bir birliğe ihtiyacı var ama görüne o ki biz kişisel kavgalardan çıkamayacağız.” diyerek programı bırakıp kaçtı.

  AKP'li Metiner Konu Mit Trılarına Gelince Kızdı, Canlı Yayını Bıraktı Kaçtı