Çay Üreticisi İsyan Etti: 2 Kere Oy Verdim, Bir Daha Verirsem...

cay-ureticisiRize’nin Derepazarı ilçesi Tersane Çay Fabrikasına çay satan Arif Kosif adlı bir çay üreticisi 500 kilo dolayındaki yaş çayını Çaykur Genel Müdürlüğü Binası önüne döktü.

Rize’nin Derepazarı ilçesi Tersane Çay Fabrikasına çay satan Arif Kosif adlı bir çay üreticisi evinde Türk Bayrağı astığı ve “Ne Mutlu Türküm Diye” yazdırdığı iddiasıyla çaylarının alınmadığını gerekçe göstererek yaklaşık 500 kilo dolayındaki yaş çayını Çaykur Genel Müdürlüğü Binası önüne döktü.

Rize’nin Derepazarı ilçesi Tersane Çay Fabrikasına çay satan Arif Kosif adlı bir çay üreticisi evinde Türk Bayrağı astığı ve “Ne Mutlu Türküm Diye” yazdırdığı iddiasıyla çaylarının alınmadığını gerekçe göstererek yaklaşık 500 kilo dolayındaki yaş çayını Çaykur Genel Müdürlüğü Binası önüne döktü.

Olay53.com'un haberine göre, Kosif, Çaykur önüne çay dökme eyleminin ardından, “O İmdat bey gelene kadar gece gündüz buradayım ben. Avrupa’dan özel mektup geldi çayımı almamak için herkesin çayını aldılar benimkini almadılar. Niye biliyor musun evimin cephesine Türk Bayrağı yaptırdım. Ne Mutlu Türküm diye yazdırdım. Beni dinledir. Ben vatan haini miyim.

Araştırın bakalım ben bu vatana herhangi bir ihanette bulundum mu? Oturuyorsunuz şeyinize dimi. Öyle gitmez. Öyle gitmez. Bunu yaşayacaklarına öl kardeşim öl. Bu cepheyi göze aldık yeter ya yeter.” dedi.

Herkesin çayını aldıklarını kendisinin çayını almadıklarını iddia eden 66 yaşındaki çay üreticisi, çayı bozuk olması halinde aynı şekilde bir daha çay getirmeyeceğine ve alınmaması halinde tek kelime dahi etmeyeceğine vurgu yaparak 300 TL’ye toplattığı çaylar alınmadığından dolayı çayların yarısını dereye döktüğünü ifade etti.

2 kere iktidar partisine oy verdiğini ifade eden çay üreticisi Arif Kosif, “2 kere oy verdim. Allah o elimi alsın benden bir daha verirsem. Böyle bir şerefsizlik olur mu ya? Bu nedir ya. Kendi ülkemizde zulüm yaşıyoruz yetti artık ya. Buraya geldi ya. Zulüm yaşıyoruz, zulüm. Gelsin İmdat Bey bana 2 kelime etsin ya. Öyle koltukta oturmakla değil. Geleceksin orda o sabahın köründe yamaçlarda çayı toplarken göreceksin nasıl oluyor diye.” konuştu.

Kalp hastası olduğunu ifade eden yaşlı üretici, ekmekparasını helalinden çıkarmak için 300 TL.para ödediğini çayının içerisinde bir tane yabancı madde, çimen, ot gibi herhangi bir şey bulunmadığını kaydederek, “Bu ne zulümdür. Ne zulüm. Benimsiyasetle bir ilgim yok. Ama bu ne zulümdür ya. Allah aşkına böyle bir şey olur mu? Bu ne zulüm. Tersane Çay Fabrikası özel ekip gönderdi herkesin çayını aldılar. Demek ki o köyde bi haram yiyen, bi gayri meşru yapan benim. Ya böyle bir şey var mı? De bana kardeşim ya bir daha böyle bozuk çay getirme, getirirsem tamam.

3 gün önce hastaneden çıktım. Helalinden çalışıp kazanmak istiyorum… Bu ne zulümdür. Bu ne zulümdür ya. Şunu zayi edecek maddi güce sahip miyim. Hayır. 1 liraya muhtacım ama alın terimle çalışıyorum. Bu nedir arkadaş ya. Yorum yapamıyorum ya. Diyemiyorum ki bu şundan dolayı oldu.

İki saat dedim ya diyorsunuz ki çayın bozuk. Ya arkadaş ben bir daha bozuk çay getirirsem söyle. Bundan daha bozuk çayları aldın ya. Ben bunu şuna bağlıyorum arkadaş. Ben evimin cephesine Türk Bayrağı astım. Ne Mutlu Türküm yazdım. Geldiler oraya falan filan. Ben bunu açık yaşıyorum. Birisi gelsin sicilime baksın. Benim politikayla ilgim yok.” şeklinde sözlerini ifade etti.

Kaynak: Olay53


AKP Yalanlarından Bir Kısmı
(Türkiye'den Siyaset Haberleri)
AKP Yalanlarından yalnızca bir kısmı aşağıda listelenmiştir.. Kabataş ‘da başörtülü bacıma saldırdılar yalan Cami de içki içtiler yalan Divan Otelinde Molotof yalan Sümeyye’ye Suikast yalan Bülent ...
İhaneti Milletimiz Bilse AKP Barajı Bile Aşamaz
(Güncel Siyaset Haberleri)
Emekli Albay yalım: “Dananın kuyruğu kopacak. Teröristle pazarlık yapılıyor. Yunanistan 16 adayı işgal etti. AKP camileri kapattı. Terör suçundan yargılanacaklar. 28 Şubat Erdoğan’ı başa getirmek ...
AKP'LİLERİN GÖRDÜĞÜ : 2002 Öncesi Mağara Dönemindeydik ve Dinsizdik
(Türkiye'den Siyaset Haberleri)
Haber sitelerindeki AKP destekçilerinin yorumlarına ve konuştuğum AKP’lilere baktığımda ortak görüş ; 2002’den önce Türkiye mağara döneminde yaşıyordu ve dinsizdi. 2002’den sonra AKP interneti ve teknolojiyi ...